مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

مهارت تشخيص لباس خوب و مرغوب

هميشه كيفيت يك لباس را قيمت آن مشخص نمي‌كند مخصوصا اينكه در اكثر فروشگاه‌هاي لباس اجناس با مارك‌هاي تقلبي زياد است. شما بايد پيش از خريدن لباس كيفيت آن را چك كنيد تا از مرغوبيت آن مطمئن بشويد. در اينجا نكاتي را براي شما ذكر مي كنيم تا بتوانيد به سرعت كيفيت لباس مورد نظر خود را تشخيص بدهيد :

1. اگر پارچه لباس طرح دار است، آن را كنترل كنيد تا مطمئن بشويد كه طرح و الگوهاي پارچه در قسمت دوخت و درزها، خصوصا در ناحيه شانه، يقه و جيب هاي دوخته شده به لباس، مرتب و يكدست باشد.

2.
پارچه را بالا ببريد و در مقابل نور نگاه كنيد و مطمئن بشويد كه بافت پارچه محكم است و نخ و تار و پود خراب يا شل نداشته باشد؛ اگر پارچه مهره دوزي يا پولك دوزي شده است، دقت كنيد كه آنها كاملا چسبيده و متصل به پارچه باشند.

3.
بافت و تار و پود پارچه را امتحان كنيد. تارهاي عمودي بايد مستقيم از بالا به پايين لباس باشد و تارهاي افقي بايد با زاويه ۹۰ درجه نسبت به آنها امتداد داشته باشد.

4.
پارچه هاي ضخيمتر و سنگين تر مانند پشم را مچاله كنيد تا ببينيد كه آيا به حالت اوليه برمي گردد. در اين صورت مقاوت پارچه را نسبت به چروكيدگي مي سنجيد.

5.
نگاه كنيد كه آيا تمام كوكهاي لباس محكم و درست است يا نه. شما بايد در هر ۲/۵ سانتي متر پارچه، حدود ۸ تا ۱۲ كوك ببينيد.

6.
به لبه هاي لباس دقت كنيد. لبه هاي دوخته شده لباس بايد تقريبا نامرئي و غير قابل مشاهده باشد. لبه پايين لباس بايد راست و مستقيم باشد و منحني يا چين خورده نباشد.

7.
قد پارچه را مقايسه كنيد: شلوار، پيراهن، دامن يا هر لباسي كه قصد خريد آن را داريد، از وسط درازاي آن تا بزنيد تا مطمئن بشويد كه دو طرف چپ و راست متقارن است. چك كنيد كه طرف چپ و راست يقه از نظر شكل و اندازه برابر باشد.

8.
اطمينان حاصل كنيد كه جيب هاي دوخته و وصل شده به لباس كاملا يكنواخت و صاف روي لباس قرار گرفته باشد و فاصله اي بين جيب و جلوي پارچه نباشد. وقتي كه لباس را در حالت عمودي نگاه مي داريد نبايد جيبها آويزان بشود.

9.
دقت كنيد كه آستر لباس با برش پارچه لباس منطبق باشد. آستر لباس بايد به طور يكنواخت قرار گرفته باشد و نبايد تا لبه انتهايي لباس امتداد داشته باشد.

10.
مطمئن بشويد كه دگمه ها و جادگمه ها محكم دوخته شده اند. معمولا هرچه پيراهن تعداد دگمه بيشتري داشته باشد، كيفيت بهتري نيز دارد. داشتن دگمه اضافي هم نكته مثبتي است.

11.
قبل از خريدن پيراهن آن را امتحان كنيد، دگمه هاي آن را كاملا ببنديد. دقت كنيد كه دگمه ها در جاي مناسب خود قرار گرفته باشد تا پيراهن در قسمت قفسه سينه از هم باز نشود.

12.
اگر لباس زيپ دارد، زيپش را چند بار بالا و پايين بكشيد تا مطمئن بشويد كه به راحتي و نرمي حركت مي كند و گير نمي كند. زيپ معمولا بايد به رنگ لباس باشد.

13.
در مورد لباس هاي زنانه، كمربند را چك كنيد. اگر لباس كمربند نازك ارزان قيمتي دارد، نشانه لباس ارزانقيمت و بدون كيفيت است.


نوشته شده در دوشنبه 1390/4/13ساعت 8:4 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog